Що впливає на ціну металопластикового вікна

Металопластикові вікна складаються з трьох основних складових: профіль, склопакет, фурнітура

Основні характеристики комплектуючих метало пластикового вікна які впливають на ціну і інші фактори:

1.Профіль (бренд, колір, кількість камер і монтажна ширина)

Основні  брендові найдорожчі профіля вікон це КБЕ, Рехау, Века, Трокал, Комерлінг, Шуко, Алюпласт, Декьонінк. Це Европейські  виробники, лідери ринку Європи, деякі з них мають свої заводи в Україні,  які виробляють дешевші  системи спеціально на ринок Східної Європи. З українських виробників найпопулярніші  вікна ВДС. Також існує інша велика кількість не перерахованих вище профільних систем турецького, українського, китайського, російського виробництва які або є менш популярні, або в основному працюють в економ і середньому сегменті.

Білий колір вікна найдешевший, колір вікна з однієї сторони збільшує його ціну на 15-30%(в залежності від конструкції і виробника), а колір з двох сторін на 35-60% відповідно. В основному стандартні кольори наявні у виробників вікон це горіх, золотий дуб, махагоні, дуб темний  та ін.. Якщо колір не стандартний(червоний, синій, зелений чи інше) це буде ще дорожчий.

Кількість камер і ширина монтажна профілю впливає на міцність і тепло збереження. Тому чим більше камер і ширша монтажна ширина профілю тим дорожче вікно з нього. Хоча не завжди варто платити за 6,7 чи 8 камерний профіль з монтажною шириною понад  80мм. Оскільки сам профіль не буде у відношенні настільки тепліший наскільки буде дорожчий. Якщо розглядати вікна з таких систем(монтажна ширина понад 80мм) то тільки для того, щоб поставити туди максимально широкий і теплий склопакет.

2.Фурнітура(бренд, тип відкривання)

Основні європейські бренди фурнітури зазвичай дорожчі(Вінхауз, Мако, ГУ, Рото, Сігенія) за українські, турецькі чи польські аналоги(Аксор, Ворне, ВХС, Ромб, Акадо та ін).

3.Склопакет(зовнішній вигляд і тип склопакету)

Склопакетів є багато видів, як і самого скла. Найпопулярніші з них, за які варто платити гроші це 4-16-4і(енергозберігаючий однокамерний 24мм), 4-10-4-10-4i (енергозберігаючий двохкамерний 32мм) і інколи ще двохкамерний енергозберігаючий 32мм з подвійним напиленням. Часто ще замовляють звичайний склопакет(не дає бажаного тепло збереження) і матовий крізет(зазвичай у санвузли). Всі інші типи склопакетів використовуються значно рідше, що дозволяє їх продавцям заробляти на них більше(у %) . Декоративні шпроси  на склопакети також  дороге задоволення. Склопакет в середині можна заповнювати інертним газом(зазвичай аргон),  який дещо покращує звуко і тепло ізоляцію склопакету та збільшує термін його служби причому це не майже не впливає на кінцеву ціну.

4.Розмір і форма вікна

Найдешевша форма вікна завжди прямокутна(при умові однакової комплектації і розмірів),  далі по ціні йде трапеція, трикутник і їх різновиди, а гнуті форми найдорожчі(арка, коло та ін)

Підводячи підсумки можна сказати, що:

1.Оптимальний варіант для людей які цінують практичність  і не хочуть платити зайве за те що не будуть використовувати -це 5-ти камерна брендова система профілю у білому кольорі, з 32мм енергозберігаючим  двохкамерним склопакетом, на брендовій фурнітурі і при можливості конструкція вікна прямокутних форм.

2.Будь яка ексклюзивність  щодо зовнішнього вигляду-це переплата в основному тільки за вигляд.

3.Для тих в кого обмежений бюджет краще взяти дешевшу профільну систему українського виробника 3-4камерну, з простішою фурнітурою але обов’язково з енергозберігаючим склопакетом

4.Для тих в кого сучасні будинки побудовані  по енергозберігаючих технологіях доцільно придивитися до сучасніших віконних систем(6-7-8камерний профіль з монтажною шириною понад 80мм і з подвійним енергозберігаючим склом з двійним напиленням та теплою дистанційною рамкою товщиною понад  32мм)