Склопакети

Енергозберігаючими називають склопакети які значно знижують теплові витрати у приміщені. Існує 3 основні види подібних пакетів :

  • Склопакети з селективним склом
  • Склопакети з к-стеклом
  • Склопакети з i- склом

Ми говоритимемо про найефективніший вид енергозберігаючих технологій у галузі виробництва вікон, тобто про третій варіант. Енергозберігаючі склопакети з i- склом – це новітня технологія, що має цілий ряд переваг, яка ставить металопластикові вікна на ще більш високий рівень. Але, давайте по порядку:

Будова енергозбережного склопакета

004
1. i- скло
1а. Скло з внутрішньої сторони
2. Спеціальне покриття іонами срібла (Ag)
3. Газ Аргон (Ar) в повітряній камері
4. Дистанційна рамка
5. 1-й ізолюючий бар’єр
6. Осушувач (абсорбент)
7. 2-й ізолюючий бар’єр

Срібне покриття

Срібне напилення наноситься на внутрішню сторону склопакета і грає, свого роду, роль відбивача. При цьому має здатність відбивати і шкідливе інфрачервоне випромінювання, і довгохвильове випромінювання. Візуально практично не помітно, тому на прозорість металопластикових вікон не впливає.

Навіщо потрібний Аргон (Argon)

Аргон – це інертний газ, який оберігає срібло від окислення в процесі взаємодії з повітрям, тобто перешкоджає руйнуванню енергозберігаючого покриття склопакета. Але це не єдина мета, що переслідується виробниками металопластикових вікон і склопакетів до них. Аргон також:

  • Підвищує рівень звукоізоляції, оскільки його динамічний модуль пружності вищий, ніж у повітря.
  • Теплоємність Аргону майже удвічі нижча, ніж повітря. Відповідно, теплоізоляція майже удвічі вища, оскільки чим більше теплоємності, тим більше тепла вимагається витратити для нагрівання якоїсь певної кількості газу.
  • Динамічна в’язкість відповідає за інтенсивність конвекційних процесів. Чим вона вища, тим газ менш активний (argon з грецького переводиться як ледачий, неактивний), тобто конвекційний шлях тепловтрат значно знижується.При цьому аргон абсолютно нешкідливий газ без кольору, запаху, який усупереч заявам багатьох нікуди не випарується через півроку, оскільки з одного боку цьому перешкоджає срібне покриття (інертні гази не проходять крізь метали, тим благородніші), з іншої – дистанційна рамка з подвійним шаром

Характеристики склопакетів

Тип засклення Формула склопакета
(в мм)
Заповнення Пропускання світла видимої частини спектру Звуко-ізоляція, дБА Коефіціент супротиву теплопередачі, м2 оС/Вт
Однокамерний склопакет 4-16-4 Повітря 81% 26 0,36
Двокамерний склопакет 4-10-4-10-4 Повітря 73% 28 0,49
Однокамерний склопакет з низько емісійним склом 4-Ar16-4i Аргон 76% 26 0,806
Двокамерний склопакет з низькоемісійним склом 4-6-4-6-4i Повітря 73% 28 0,822

image002