Вхідні металеві двері складаються з металевого каркасу і рами утепленого утеплювачем(зазвичай мін вата через свою не горючість), фурнітури(замки, ручки, вічко, та інше), декоративних накладок(мдф, шпоновані, дерев’яні накладки), склопакетів і ковки(якщо зовнішні двері в приватний сектор)
Основні характеристики комплектуючих вхідних дверей які впливають на ціну і інші фактори:
1.Металевий каркас
Чим більше металу використовується у конструкції тим вони дорожчі. Кількість металу залежить від розміру конструкції і товщини самого металу. Хоча як показує досвід товщина металу більше 2мм, в 95%випадків скорше недолік ніж перевага оскільки для конструктивної міцності і 2 мм достатньо, а все що решта це тільки лишня вага конструкції.
2.Фурнітура(замки, ручки, вічко, та інше)
Замки дуже важливі для квартирних дверей, які практично є єдиним бар’єром для зловмисників, щоб попасти в приміщення. Коли двері стоять в приватному секторі, біля них завжди є вікно на відкривання якого злодій потратить набагато менше часу чим на замки дверей. Замки відомих фірм будуть дорожчі(Матура, Мультілок, Чиза та ін) за аналогічні українські, російські, турецькі чи китайські аналоги(Кале, ельбор, граніт, юск, козак та ін)
3.Декоративне покриття
Найдорожче декоративне покриття це дерев’яні накладки з твердих порід, потім шпоновані і найпопулярніші і найдоступніші це мдф накладки затягнуті плівкою. МДФ накладки затягнуті зовнішньою плівкою(ізраїльського виробника віноріт) можна використовувати на вулиці. Вулична мдф накладка завжди дорожча за внутрішню за рахунок плівки. Крім того на ціну декоративних мдф накладок впливає їх товщина(10мм, 12мм, 16мм та ін..). Чим грубші тим дорожчі і тим мають кращі звукоізоляційні характеристики. На ціну мдф накладок суттєво впливає їх зовнішній вигляд. Накладки з об’ємними елементами, художньою фрезою і патиною, з алюмінієвими вставками значно дорожчі за накладки з звичайною фрезою.
4.Розмір і форма дверей
Найдешевші двері стандартних розмірів(в кожного виробника вони можуть дещо відрізнятися, але в основному це 870мм*2050мм, 970мм*2050мм і 1170мм*2050мм). Двері можуть робитися під будь який розмір(крім деяких винятків). Чим більший розмір тим дорожча ціна. Так само і з товщиною дверей .Чим товстіша відкривна частина, тим краща в дверях звукоізоляція і теплоізоляція і тим вони дорожчі.
5.Ковка і скло
Ковка і склопакет речі які крім зовнішнього вигляду впливають на ціну дверей. Чим їх більше в дверях тим двері дорожчі.
Підводячи підсумки можна сказати, що:
1.Для квартирних дверей дуже важливо хороша звукоізоляція і протизламність. Тому треба приділити увагу хорошим замкам і максимальній товщині дверей для звукоізоляції(якщо дозволяє бюджет).
2.Для дверей в приватний сектор більш важливий зовнішній вигляд і теплоізоляція. Такі двері гарно дивляться з ковкою і склом, об’ємними елементами, художньою фрезою і патиною на накладках. Для таких дверей важливо замовляти утеплену раму і обшивку рами з середини мдф накладкою(для зменшення тепловтрат і зменшення ймовірності випадання конденсату)
3.Двері такого типу на ринку є різних сегментів по ціні. Економ сегмент(найдешевший)-це переважно найлегші(полотно кріпиться тільки на 2 завіси) і найтонші двері(товщиною відривної частини до 60мм). Середній сегмент це три завіси і товщина відривної частини від 65мм до 80мм. Найдорожчий сегмент дверей це зазвичай брендові замки і ширина створи понад 85мм.