Самостійний монтаж вхідних дверей

Монтаж вхідних дверей підсилу кожному господару, для цього потрібно мати лише мінімальні будівельні навики, певний інструмент(рівень, дриль, дюбеля, піна та інше) і голову на плечах

Основні етапи монтажу вхідних дверей.

1.Демонтаж старих дверей(якщо це не новобудова і там не голий проєм) починають з демонтажу полотна. двері відкривають, знімають з завіс(якщо дозволяє конструкція завіс), підвантажуючи знизу. Рама що залишилась(якщо вона дерев’яна) акуратно розрізається пилою чи болгаркою поперечно. Якщо попередньо стояли металеві двері(якийсь китайський економ варіант який ви вирішили замінити на щось краще) то раму треба знімати відкрутивши попередньо кріплення на яких вона трималася до стіни і обрізавши монтажну піну, причому щоб добратись до дюбелів двері треба відкрити.

2.Підготовка до монтажу починається з очищення отвору від сміття(залишки піни, якогось утеплювача, штукатурки що відстає та інше). Коли отвір очищений треба його переміряти і звірити з розмірами дверей(оскільки бувають випадки що є сильна різниця між зовнішнім і внутрішнім відкосом), можливо прийдеться ще десь щось піддовбати або навпаки підставити.

3.Монтаж нових дверей починається в залежності від типу завіс. Якщо завіси зовнішні і до зволяють зняти відкривні частини, то краще монтувати раму окремо, якщо такої можливості немає то двері ставляться повністю.Саму раму дверей приміряємо в отвір(якщо все добре) з низу і по периметру підставляємо клини(в ідеалі пластикові або оброблені деревяні). За допомогою клинів фіксуємо двері чи раму дверей в отворі, виставляємо по рівні(горизонталь і вертикаль), та вибираємо відстань краю зовнішньої стіни(чи за підлице з нею, чи ми їх втоплюємо). Якщо двері на зовнішніх завісах і їх ставити під рівень з зовнішньою стіною то вони практично зможуть відкриватися на 180градусів, якщо поставити їх в проєм в середину то тільки 90 градусів, при умові відкриття на зовні. Коли ми з цим визначились(в основному двері беруть з відкриванням на вулицю і монтують під край зовнішньої стіни) закріплюємо двері за допомогою дюбелів чи шурупів(їх тип залежить від матеріалу стіни) через отвори в рамі дверей.. Кількість точок кріплення дверей залежить від їх розміру. В ідеалі на кожні 80-100см погонних повинна бути одна точка кріплення. Коли рама дверей встановлена  і зафіксована, знімаємо бокові клини і вішаємо на завіси відкривну частину(якщо ми її знімали). Провіряємо відкривання і закривання. Якщо все добре можна приступати до герметизації отвору монтажною піною(попередньо очистивши від сміття і змочити водою стіни). Поліуретанова монтажна піна не стійка до вологи і ультрафіолету. Тому можна при монтажі дверей можна використовувати спеціальні гідроізоляційні і пароізоляційні ущільнюючі стрічки(хоча це практично ніхто не робить, навіть професійні монтажники). Піна висихатиме близько доби. Після цього зрізують надлишки піни. Встановлюють ручки, лиштву, добори при потребі чи роблять відкос.