Крім металевих воріт(які в основному були поширені ще з радянських часів) існують і сучасні рулонні, секційні та підйомно -поворотні ворота.
Металеві ворота(розпашні) переважно робили як великі двері з двох частин на зовнішніх завісах, які відкривалися в сторони .
Рулонні ворота ще називають воротами ролетного типу, оскільки(як і ролети) ворота при відкривання згортаються в рулон зверху над проїздом.
Конструкціця секційних воріт складається з секцій, з’єднаних між собою які при відкривані піднімаються до гори по направляючих(під стелю гаражу).
Конструкціця підйомно –поворотних воріт складається суцільного щита, який за допомогою шарнірно-важільного механізму при відкриванні до гори переходить з вертикального положення в горизонтальне під стелю.
Перевагою металевих воріт є їх простота, дешевизна, можливість зробити самому, хороша стійкість до механічних пошкоджень, хороша захищеність від проникнення ззовні, не потребують перемички від верхнього отвору до стелі. Недоліки це неестетичний зовнішній вигляд, незручність в користуванні, не герметичність конструкції, тепловтрати через металеві контури(навіть при утепленні), зимою для відкривання потребують очищення території від снігу.
Перевагою рулонних воріт є їх ціна і універсальність(можна встановити практично на любий отвір). Недоліки це погані теплозберігаючі показники(в деяких випадкам можливе обмерзання конструкції), невелика стійкість до механічних пошкоджень, невеликий захист від проникнення зовні, менш зручні в експлуатації ніж секційні гаражні ворота.
До переваг підйомно- поворотних воріт можна віднести тільки в певних випадках зовнішній вигляд(можливість обробки різними матеріалами) і менші вимоги до підготовки проєму ніж у секційних(відсутність перемички), та відсутність потреби прибирати сніг. Недоліки це тільки прямокутний отвір, не можливість інтенсивного користування(рекомендовано до 10 відкриттів на день), при механічному ушкоджені треба міняти повністю весь щит, середня герметичність і теплоізоляція.
Секційні гаражні ворота найбільш поширені в наш час завдяки величезному вибору зовнішнього вигляду(різні кольори, форми, структури, можливість вставляти вікна, двері та інше). Крім того секційні ворота володіють хорошою герметичністю і найкращими теплозберігаючими властивостями, вони стійкі до відкриття зовні, мають довгий термін служби і при механічних пошкодженнях можна замінити тільки одну дану секцію. Основним їхнім недоліком крім ціни можна вважати ще вимоги до отвору(перемичка зверху і відстань під направляючі по бокам)
В будь якому випадку якщо Вам дозволяють фінанси і конструкція гаража, краще ставити секційні гаражні ворота. Якщо гараж не утеплений, або ліміт по грошам тоді можна розглядати варіант з розпашними металевими воротами. Ролетні і підйомно –поворотні ворота використовуються дуже рідко і в основному тоді коли конструкція гаража не дозволяє поставити секційні.
До всіх видів воріт зразу або через певний час можна доставити автоматику, але найкраще вона працює в секційних і ролонних воротах.